2
Чи правильно я зробив/-ла, виїхавши за кордон?

Знайомо?

  • у тебе  порушений сон, апетит, мучать нав’язливі спогади та думки;
  • ти не можеш піти на прогулянку з друзями, бо це "не на часі";
  • ти не можеш бути достатньо продуктивним/-ою в роботі, приділяти достатньо часу близьким.
2
Допоможіть, я не вмію просити про допомогу

"Я маю справлятись сам/-а".

Дуже часто причиною нашого невміння когось про щось просити є виховання. Згадай, напевно батьки в дитинстві часто повторювали тобі: "Розраховуй тільки на себе" або: "Ти повинен/-на бути самостійним/-ою".

Ставши дорослими, ми, продовжуємо поводитися відповідно до установок, які дали нам батьки, ускладнюючи своє життя.

2
Дружба — не вічна. Чому?

Потрібно говорити

Обговорюй з друзями все, що тебе хвилює. Це допоможе уникнути непорозумінь, зайвих негативних емоцій та переживань. Ми ж не вміємо читати чужі думки, пам’ятаєш?

2
Емоції, як їх зрозуміти та приборкати

У чому різниця між почуттями й емоціями?

Емоції — яскраві, спонтанні реакції, які виникають несвідомо. А почуття — більш складні, тривалі переживання, які ми усвідомлюємо. Наприклад:

"Я люблю свого/свою хлопця/дівчину" — це почуття до близької людини. А: "Я радію, коли ми проводимо час разом" — емоція.

2
Краса без стандартів:

Наявність привабливої зовнішності не завжди = щастя

Ти коли-небудь помічав/-ла, щоб до привабливих людей ставилися краще? Ніби-то "добре все те, що красиво". Виявляється, через свою зовнішність ми можемо відчувати несправедливе ставлення до себе. Це явище навіть дістало власну назву — лукізм

2
Мені нічого не хочеться: звідки це береться і що робити?

Просто не хотіти — вже нормальна причина.

Чесно — життя не має бути суцільним примусом і стражданням. Однак подумай, а раптом ти: 

  • робиш щось і не знаєш, а яка з цього тобі користь;
  • робиш це купу часу, втомився/-лась;
  • взагалі не бачиш, який в цьому сенс і де кінець.

2
Подобається стежити за чужим життям. Чому?

Які це має наслідки?

Ти починаєш "втікати" у віртуальний світ, забуваючи про реальний.

Особливо, якщо тебе турбує стрес, невизначеність та неможливість контролювати події навколо.

2
Постійно скролю соцмережі й стрічку новин

Впізнаєш себе?

Чому ж ти потенційно залежний/-на від соціальних мереж?

Усі люди здебільшого жадають схвалення та уваги практично від самого народження. Саме тому ти прагнеш отримувати їх у соціальних мережах. Адже для тебе це природно.

2
Ти не поставив/-ла смайл, бо злишся на мене?

Чому "моя" людина так поводиться?

Причинами такої поведінки можуть бути:

  • банальна втома; 
  • зайнятість;
  • непроговорена образа.
2
У всьому винні батьки?

На тебе впливають не лише батьки

Вони "відкривають" для тебе світ і показують як він працює. Допомагають сформувати інтереси та потреби. А далі ти розвиваєшся самостійно та під впливом свого оточення.

2
Війна, а ми розходимось! Або стосунки у кризових ситуаціях

Бо кожен/-на в стосунках має свою потребу

Ти, приміром, коли важко, хочеш більше опіки, а твій партнер чи партнерка побути на самоті. Спробуй розібратися, чому ти в стосунках, відповівши на запитання:

Що я відчуваю до партнера/-ки? Що я відчуваю під час та після спілкування? Які мої потреби задовольняють ці стосунки?

2
Як мотивувати себе вчитися під час війни?

Потреби — це необхідність чогось конкретного

Вони бувають вроджені та набуті. 

До перших належать їжа, вода та сон, а от друга група для кожного різна і змінюється протягом життя. Це потреба в популярності, любові, повазі, визнанні.

2
Як подолати відчуття самотності?

Іноді ми "займаємо ефір"

Спілкування відволікає від якихось думок. Але лише на деякий час. Поверхневі розмови не наповнюють  і не вирішують глибинних питань. Це спілкування — не якісне.

І з часом всі ці глибинні проблеми лише накопичуються.

2
Синдром втрачених можливостей

Упізнав/-ла себе хоча б за трьома пунктами?

Давай розбиратися, що ж відбувається, і до яких наслідків це може призвести. 

2
Знайти себе в майбутньому і не помилитись

Що робити із самокритичністю?

Твоя невпевненість у власних здібностях через проблеми із самооцінкою. Щоб побороти власні сумніви, попроси про підтримку близьких, думка яких для тебе важлива. 

Не переживай, якщо помилишся. Це нормально.

2
Радий/-а за тебе, але не від усього серця

Спокійно, це цілком нормально!

Так влаштована мотиваційна сфера людської психіки.

Не стань
героєм/героїнею
дарк роману