Дуже часто причиною нашого невміння когось про щось просити є виховання. Згадай, напевно батьки в дитинстві часто повторювали тобі: "Розраховуй тільки на себе" або: "Ти повинен/-на бути самостійним/-ою".
Ставши дорослими, ми, продовжуємо поводитися відповідно до установок, які дали нам батьки, ускладнюючи своє життя.
Обговорюй з друзями все, що тебе хвилює. Це допоможе уникнути непорозумінь, зайвих негативних емоцій та переживань. Ми ж не вміємо читати чужі думки, пам’ятаєш?
Емоції — яскраві, спонтанні реакції, які виникають несвідомо. А почуття — більш складні, тривалі переживання, які ми усвідомлюємо. Наприклад:
"Я люблю свого/свою хлопця/дівчину" — це почуття до близької людини. А: "Я радію, коли ми проводимо час разом" — емоція.
Ти коли-небудь помічав/-ла, щоб до привабливих людей ставилися краще? Ніби-то "добре все те, що красиво". Виявляється, через свою зовнішність ми можемо відчувати несправедливе ставлення до себе. Це явище навіть дістало власну назву — лукізм
Чесно — життя не має бути суцільним примусом і стражданням. Однак подумай, а раптом ти:
Ти починаєш "втікати" у віртуальний світ, забуваючи про реальний.
Особливо, якщо тебе турбує стрес, невизначеність та неможливість контролювати події навколо.
Чому ж ти потенційно залежний/-на від соціальних мереж?
Усі люди здебільшого жадають схвалення та уваги практично від самого народження. Саме тому ти прагнеш отримувати їх у соціальних мережах. Адже для тебе це природно.
Причинами такої поведінки можуть бути:
Вони "відкривають" для тебе світ і показують як він працює. Допомагають сформувати інтереси та потреби. А далі ти розвиваєшся самостійно та під впливом свого оточення.
Ти, приміром, коли важко, хочеш більше опіки, а твій партнер чи партнерка побути на самоті. Спробуй розібратися, чому ти в стосунках, відповівши на запитання:
Що я відчуваю до партнера/-ки? Що я відчуваю під час та після спілкування? Які мої потреби задовольняють ці стосунки?
Вони бувають вроджені та набуті.
До перших належать їжа, вода та сон, а от друга група для кожного різна і змінюється протягом життя. Це потреба в популярності, любові, повазі, визнанні.
Спілкування відволікає від якихось думок. Але лише на деякий час. Поверхневі розмови не наповнюють і не вирішують глибинних питань. Це спілкування — не якісне.
І з часом всі ці глибинні проблеми лише накопичуються.
Давай розбиратися, що ж відбувається, і до яких наслідків це може призвести.
Твоя невпевненість у власних здібностях через проблеми із самооцінкою. Щоб побороти власні сумніви, попроси про підтримку близьких, думка яких для тебе важлива.
Не переживай, якщо помилишся. Це нормально.
Так влаштована мотиваційна сфера людської психіки.