Припинити терапію, якщо психотерапевт/-ка:
Спокійно, просто це просте виміщення болісних почуттів, які накопичилися.
Цей процес називається заміщенням. Це один із базових захисних механізмів, що дозволяє тобі переносити складні емоції на ближчих об’єктів/суб’єктів.
Згадай, як часто ти чув/-ла від дорослих: "Я зайнятий/-а, не відволікай мене своїми дурницями".
З часом, ти звикаєш до того, що зі своїми проблемами треба справлятися самостійно і не "навантажувати" ними інших.
Можливо, ти планував/-ла сходити сьогодні на свій улюблений фільм, а твій друг/подруга не мав/-ла часу, бо допомагав/-ла батькам. Не спіши злитись, а ввічливо запитай про це.
Коротко ЕІ — це вміння дати раду своїм і чужим емоціям, точно зрозуміти, оцінити і виразити їх. Є хороша новина: його можна розвивати! Щоб класно будувати стосунки з людьми, або ж, наприклад, розділяти, де справді твої емоції — а де ти піддався/-лась впливу оточуючих.
Натякаючи людині, що їй варто піти в спортзал, або жарти на кшталт: "Не їж останній шматок піци, тобі вже досить" — не допоможе людині, а тільки образить її.
Бо це — фет-шеймінг — засудження/присоромлення повноти.
...лише "красива картинка" за якою різне може приховуватись
Надмірна увага до інших користувачів/-ок — сигнал, що у твоєму житті є труднощі. Простеж, що саме цікавить тебе на сторінці іншої людини. Чи задоволений/-на ти цим у власному житті.
"Занурення" в соціальні мережі може погіршити твої стосунки з оточуючими та вплинути твій ментальний стан.
Не варто звинувачувати себе, якщо хтось із близьких починає тобі рідше писати або дзвонити.
Можливо, ця людина не в ресурсі, і немає сил для спілкування. Варто дати їй трохи часу для відновлення.
батьки можуть нас травмувати:
З початком повномасштабної війни — наші пріоритети різко змінилися. Ми почали думати про те, як вижити, як переїхати в безпечніше місце, як допомогти армії та країні в цілому. У таких складних та енергозатратних умовах, навчання зміщується на задній план.
Без рідної людини поряд може здаватись, що стосунки не мають ніякого сенсу. Мозок цікава штука: щоб уникнути напруги, він прагне позбутись стрес-фактору. І ти відчуваєш це як бажання віддалитися від партнера/-ки емоційно, не спілкуватись.
Багато друзів/подруг виїхали за кордон, і ти відчуваєш, що ви віддаляєтеся? Це нормально. Іноді всім хочеться залізти в мушельку, бо немає енергії через стрес.
Коли шукаєш варіанти жити яскраво та проживати емоції, АЛЕ не робиш жодного вибору через страх обрати не найкраще, "застрягаєш" і починаєш картати себе через втрачені можливості.
Невизначеність — це ок.
Найчастіше так буває через нав’язані стереотипні погляди на світ та нерішучість.