5
Чи підходить мені психолог/-иня / психотерапевт/-ка?

Мені не ок

Припинити терапію, якщо психотерапевт/-ка:

  • тисне, розпитує про інтимні чи глибинні подробиці;
  • критикує тебе, як особистість;
  • дає поради щодо твого життя та розв’язання проблеми;
  • нав’язує свою точку зору;
  • не чує тебе.

5
Чи правильно я зробив/-ла, виїхавши за кордон?

Знову пишу всім хейтерські коментарі

Спокійно, просто це просте виміщення болісних почуттів, які накопичилися.

Цей процес називається заміщенням. Це один із базових захисних механізмів, що дозволяє тобі переносити складні  емоції на ближчих об’єктів/суб’єктів.

5
Допоможіть, я не вмію просити про допомогу

"Боюсь потурбувати когось своїм проханням"

Згадай, як часто ти чув/-ла від дорослих: "Я зайнятий/-а, не відволікай  мене своїми дурницями". 

З часом, ти звикаєш до того, що зі своїми проблемами треба справлятися самостійно і не "навантажувати" ними інших.

5
Дружба — не вічна. Чому?

Пам’ятай, дружба — це не обов’язок.

Можливо, ти планував/-ла сходити сьогодні на свій улюблений фільм, а твій друг/подруга не мав/-ла часу, бо допомагав/-ла батькам. Не спіши злитись, а ввічливо запитай про це.

5
Емоції, як їх зрозуміти та приборкати

У гру вступає емоційний інтелект

Коротко ЕІ — це вміння дати раду своїм і чужим емоціям, точно зрозуміти, оцінити і виразити їх.  Є хороша новина: його можна розвивати! Щоб класно будувати стосунки з людьми, або ж, наприклад, розділяти, де справді твої емоції — а де ти піддався/-лась впливу оточуючих.

5
Краса без стандартів:

Фет-шеймінг

Натякаючи людині, що їй варто піти в спортзал, або жарти на кшталт: "Не їж останній шматок піци, тобі вже досить" — не допоможе людині, а тільки образить її. 

Бо це — фет-шеймінг — засудження/присоромлення повноти.

5
Мені нічого не хочеться: звідки це береться і що робити?

Давай спочатку спробуємо піти простим шляхом

  • Нормально спати, їсти та відпочивати.
  • Частіше робити те, що приносить радість.
  • Робити й домашні справи, рутина, так-так!
  • Поговорити про свій стан з людиною, якій довіряєш.

5
Подобається стежити за чужим життям. Чому?

Соціальні мережі — це...

...лише "красива картинка" за якою різне може приховуватись

Надмірна увага до інших користувачів/-ок — сигнал, що  у твоєму житті є труднощі. Простеж, що саме цікавить тебе на сторінці іншої людини. Чи задоволений/-на ти цим  у власному житті.

5
Постійно скролю соцмережі й стрічку новин

Однак втеча від власних проблем призводить до негативних наслідків

"Занурення" в соціальні мережі може погіршити твої стосунки з оточуючими та вплинути твій ментальний стан.

5
Ти не поставив/-ла смайл, бо злишся на мене?

Комунікація — це завжди про двох (або більше)

Не варто звинувачувати себе, якщо хтось із близьких починає тобі рідше писати або дзвонити. 

Можливо, ця людина не в ресурсі, і немає сил для спілкування. Варто дати їй трохи часу для відновлення.

5
У всьому винні батьки?

Інколи, не усвідомлюючи...

батьки можуть нас травмувати:

  • Якщо не виконують своїх обіцянок, у тебе формується насторожене ставлення до світу.
  • Якщо карають, не пояснюючи, ти починаєш фокусувати на думці інших про себе.
  • Навіть коли кажуть: "Ти для мене все", то завищують твої очікування, що змушує прагнути "до ідеалу", кожного разу розчаровуюсь, оскільки ідеал недосяжний.
5
Як мотивувати себе вчитися під час війни?

Шукаю мотивацію, ви не бачили?

З початком повномасштабної війни — наші пріоритети різко змінилися. Ми почали думати про те, як вижити, як переїхати в безпечніше місце, як допомогти армії та країні в цілому. У таких складних та енергозатратних умовах, навчання зміщується на задній план.

5
Війна, а ми розходимось! Або стосунки у кризових ситуаціях

Відстань

Без рідної людини поряд може здаватись, що стосунки не мають ніякого сенсу. Мозок цікава штука: щоб уникнути напруги, він прагне позбутись стрес-фактору. І ти відчуваєш це як бажання віддалитися від партнера/-ки емоційно, не спілкуватись.

5
Як подолати відчуття самотності?

Чи ок, що ми так "далеко"?

Багато друзів/подруг виїхали за кордон, і ти відчуваєш, що ви віддаляєтеся? Це нормально. Іноді всім хочеться залізти  в мушельку, бо немає енергії через стрес.

5
Синдром втрачених можливостей

В основі синдрому втрачених можливостей лежить невдоволення собою та власним життям.

Коли шукаєш варіанти жити яскраво та проживати емоції, АЛЕ не робиш жодного вибору  через страх обрати не найкраще, "застрягаєш" і починаєш картати себе через втрачені можливості.

5
Знайти себе в майбутньому і не помилитись

Не знаю чого хочу

Невизначеність — це ок.
Найчастіше так буває через нав’язані стереотипні погляди на світ та нерішучість.

Не стань
героєм/героїнею
дарк роману