Такий стан психічного здоров'я може розвинутися внаслідок будь-яких травматичних подій, включаючи стихійні лиха, ДТП, втрату близької людини, сексуальні домагання.
без фільтрації — спокійно приймай все, що відбувається у внутрішньому світі та навколо;
без оцінки — не вмикай оцінювання, не вішай ярлики "добре чи погане";
без очікувань та з цікавістю — не шукай щось особливе, сприймай усе відкрито.
Що насильство — це не тільки про побиття та заподіяння фізичної шкоди.
Насильство — це також грубі висловлювання, тиск, заборони, ігнорування, висміювання, погрози та ін.
Люди за своєю природою є соціальними істотами, і не можуть існувати без взаємодії з іншими, не відчуваючи дружби чи любові до когось.
Без прив’язаностей, у дорослому віці, прожити можна, але з ними спокійніше. Бо вони задовольняють якусь нашу потребу: у безпеці, визнанні, любові і т.д.
Асертивність — це вміння постояти за себе, захищаючи свої кордони, не порушуючи кордонів інших. Це про вміння сказати "ні", коли хочеться, не відчуваючи за це провини. Це про самоповагу та повагу до вибору інших.
До появи сестри чи брата ти відчував/-ла себе найважливішим/-ою для батьків, все було тільки для тебе. І раптом, з’являється хтось. Тобі не хочеться ділити любов батьків, і ти починаєш ревнувати.
Малюкам завжди потрібно більше уваги, бо вони ще нічого не можуть зробити самостійно. Через це в тебе може виникати відчуття, що тебе люблять менше, ніж молодшого/-у. І це — окей!
дозволяє людині правильно оцінити свої можливості та здібності, реально подивитися на свої невдачі та досягнення.
Неадекватна (завищена або занижена) самооцінка перекручує наше уявлення про себе, і ускладнює життя не тільки нам, а й тим, хто нас оточує.
5. У тебе тривожні батьки, які транслювали: Світ небезпечний — помилитися страшно!
6. Твої батьки завжди знають, "як краще". Це вбиває бажання проявляти будь-яку ініціативу.
7. Твої батьки самі соромиться власних помилок, і транслюють цей страх тобі.
Для початку усвідом важливу річ: подобатися абсолютно всім неможливо.
І не потрібно.
Допомагати іншим — це добре, але не ціною власних потреб і бажань. Тому важливо навчитися вчасно казати "ні".