Це все експерт/-ки з галузі ментального здоров’я, проте вони відрізняються між собою кваліфікацією та тим, із якими темами працюють. Це не означає, що хтось із них розумніший/-а чи кращий/-а, просто вони займаються різним типом роботи, але однаково хочуть тобі допомогти.
«Людина — істота соціальна». І саме з дорослішанням дитина відчуває потребу бути з кимось, крім сім’ї, мати когось, хто буде давати щось ще, крім їжі, тепла та відчуття безпеки. Ба більше, саме в дружбі, ніж поза нею, підліток/-ка відчуває себе комфортно, безпечніше, живіше. І ось чому.
Нестача мотивації не означає, що з тобою щось не так. Часто це сигнал, що всередині відбувається щось важливе й потребує уваги, а не примусу. Мотивація — це живий процес.
Тому часто вибір падає саме на підлітків. І справа тут зовсім не в «дурості» чи «легковажності». Просто в такому віці особливо важливими стають спілкування, бажання кращого життя, самостійність, гострі емоції або відчуття приналежності до чогось «особливого». Саме на цих потребах і намагаються грати російські спецслужби.
Особливо якщо поруч немає людей, які підтримають.
Під час небезпеки психіка може реагувати по-різному. Людина не завжди здатна боротися або тікати. Іноді виникають завмирання, розгубленість або нерозуміння, як діяти.
Проте далеко не всі одразу розуміють, що зіткнулися саме із сексуальним насильством. Тож важливо підкреслити: до нього належить будь-яка дія сексуального характеру, на яку людина не давала добровільної згоди.
Фізичні прояви сексуальності відчуваються по-різному — від постійного статевого потягу до його відсутності на тілесному рівні.
Коли тобі цього зовсім не потрібно — це зветься асексуальністю, і вона також може бути різною: наприклад, людина потребує романтики та обіймів, але не хоче більшого, або ж такий рівень стосунку з оточуючими її/його взагалі не цікавлять.
Емпатія — базова людська особливість, що допомагає співпереживати іншим.
Феномен колективного переживання травми цілої нації — гніву, суму, відчаю чи надії.
Відчуття власного безсилля та втрати контролю над життям.
Інша установка, теж родом з дитинства.
Вона формується коли батьки були надто вимогливими, строгими та стриманими в проявленні емоцій та близькості, і цього ж очікували від тебе.
Немає двох однакових людей. Навіть близнюки відрізняються рисами характеру. Ми виростаємо в різних умовах, а отже, і думаємо по-різному. Тому не очікуй від своїх друзів/подруг того ж самого, що робиш ти.
Так ти можеш адекватно оцінити, наскільки тобі щось важливе. І залежно від цього реагувати чи ні. Тільки ж знаєш: твої емоції не завжди точно відповідають справжнім почуттям. Скільки разів ми гнівались на тих, кого любимо? От для цього і треба їх розрізняти. Щоб не наламати дров!
Боді-шеймінг — спроби присоромити або висміяти людину через особливості її тіла. А засудження кого-небудь за те, що знаходиться поза його/її контролем, — повний абсурд.
Тепер спробуй себе спитати:
Зазвичай це: