Бо ж ти маєш бути вдячний/-а батькам за все. Адже батьків не обирають…
Це один із деструктивних способів справитися зі стресом, який дослівно перекладається, як "завдання шкоди собі".
1. На будь-які твої промахи дорослі реагували невдоволенням є. Тому ти зробив/-ла висновок: "Я помилився/-лася = я поганий/-на".
2. За помилки тебе карали. Тому ти відчуваєш страх перед ними.
3. Батьки або вчителі/-льки висміювали твої невдачі.
4. Ти колись зазнав/-ла публічного фіаско.
Коли люди кажуть, що варто бути собою — вони мають на увазі, що для початку тобі варто розслабитися та поводитись природно.
Коли батьки, або інші аторитетні люди кажуть: "Не злись", "Помовч і не висовуйся", "Всі терплять, і ти терпи", "Їж, що дають".
І от…ти вже перестаєш висловлювати свої бажання і потреби.
Нас із раннього дитинства вчать, що важливо бути чемними, добрими та приємними дітьми. Ставити бажання й потреби інших людей вище своїх. Надмірно пристосувавшись до інших, ми починаємо сприймати все близько до серця набагато частіше, ніж варто було б. Тому й не дивно, що коли нас за щось критикують, ми автоматично припускаємо, що вони мають рацію.
Це така ж важлива потреба, як виживання. Після того, як ми задовольняємо свої базові потреби в їжі, одязі й даху над головою, настає черга для самовираження.
ти не мусиш терпіти фізичне насильство і миритись з ним.
батьки, партнер/-ка, хтось з друзів/подруг, викладачів/-ок, колег/колежанок.
Психологічне насильство — це систематичне втручання в життя іншої людини.
звикає страждати та жалітися, проте глибоко всередині вона не хоче покращити своє життя та старанно уникає можливості вирішувати проблеми — завжди легше знайти рятівника, який робитиме все за неї.
Найчастіше це пов’язано з вихованням. Часто батьки намагаються нагрузити нас роботою, транслюючи, що бездіяльність — це лінь. Пізніше, коли ти намагаєшся відпочити, у тебе може вмикається безліч негативних переживань, а також страх, сором і відчуття провини.
cарказм, приниження, ігнорування, плітки, висміювання.
Щоби проявляти агресію, необов’язково бути схильним/-ою до фізичного насильства.
Батьки, які надмірно контролюють, впевнені, що оберігають тебе від небезпек, адже бажають найкращого для тебе. Однак гіперопіка — це один зі способів тотального контролю. Як результат — у тебе виникає викривлене сприйняття себе як нерозумної людини, яка нічого не вміє або робить усе не так.
це стан психіки, що характеризується нерішучістю, боязкістю, напруженістю, скутістю та дискомфортом через невпевненість у собі.